¤ Оптимізація сайту

¤ Чорне, сіре та біле SEO

¤ Фільтри пошукових систем

¤ Відвідування та конверсія сайту

¤ Основні метрики сайту

¤ Просування у пошукових системах

¤ Біржі обміну посиланнями

¤ SEO форум


СЕО форум про пошукову оптимізацію сайту

На даному seo форумі ми зібрали основні питання щодо оптимізації сайту, відповіді на них дали найкращі SEO-фахівці.

Питання: Не могли б ви докладніше розповісти на форумі, що таке біле, чорне і сіре сео? І яке seo краще вибрати для свого сайту?

Якщо ви самі пишите статті для свого сайту, якщо у вас на сайті немає шкідливого ПЗ (вірусів, троянів), ви не розповсюджуєте матеріали для дорослих, не публікуєте екстремістських, провокаційних статей, матеріалів, які принижують честь та гідність інших людей, якщо ви не порушуєте авторські права, якщо не торгуєте забороненими предметами (зброєю, наркотичними, психотропними речовинами) - вітаємо, ви представник "білого SEO".

Якщо ви використовуєте на своєму сайті все або щось із перерахованого вище, якщо ви час від часу копіюєте цілі статті, крадете фото або картинки з чужих сайтів (тобто - порушуєте авторські права), торгуєте забороненими законодавствами більшості демократичних країн товарами - ви послідовник "чорного сео".

Якщо в цілому ви нічого не порушуєте, але, приміром, на вашому сайті періодично з'являються дрібні порушення (повністю або частково вкрадена одна-дві статті), є якась сторінка з програмою, що містить вірус (зверніть увагу, ви самі можете про це і не знати – якщо ви самі не писали програму, а просто виконуєте обов'язки дистриб'ютора або у випадках, якщо на ваш сервер, де розташований ваш сайт потрапив вірус), якщо на сайті присутні редиректи (автоматичні перенаправлення) на інші сайти, особливо на ресурси заборонених тематик (описаних вище) - це "сіре seo". Тобто - вас начебто не можна назвати явним порушником, але й сумлінним веб-майстром вас також назвати не можна.

Яке seo обирати для свого проекту вирішувати вам, але пам'ятайте - тільки біле сео це шлях у ТОП (на першу сторінку в результатах пошуку Яндекса та Гугла), чорне та сіре сео - це "вірна дорога" під фільтр. Тому, якщо вам дорогий ваш сайт, якщо в найближчому майбутньому ви не хочете його втратити або гірше - мати проблеми із законом, використовуйте виключно легальну seo-оптимізацію.


Питання: Скільки має пройти часу після сео оптимізації сайту, щоб пошукові системи почали відображати його на першій сторінці (у ТОП пошукової видачі)?

Чітких часових рамок не існує. Якщо ви працюєте в конкурентній ніші ринку, якщо сайтів, які продають такий самий товар як і ви або надають такі ж послуги, як і ви в межах одного міста багато (іншими словами, якщо у вас багато конкурентів) - сайт довго рухатиметься в ТОП. Якщо те, що ви продаєте або пропонуєте, практично відсутнє в інтернеті (якщо конкурентів мало або майже немає) – сайт опиниться у TOP набагато швидше.

Хотілося б ще додати - якщо спеціалісти з SEO називають вам конкретні терміни виведення вашого сайту в ТОП - вас або просто "дурять" (що найчастіше і відбувається), або вони зовсім не розуміють, про що вони говорять і що вам обіцяють. Справа в тому, що точні терміни вам можуть назвати лише самі розробники Google та Yandex, оскільки лише їм достеменно відомі алгоритми оцінки та ранжування сайтів у пошуковій видачі. У нас є стаття про те, як прискорити попадання сайту в ТОП - прочитайте її, дізнаєтеся багато корисного та цікавого.


Питання: Що таке "семантичне ядро"? Як його скласти і навіщо взагалі воно потрібне?

Сучасні пошукові системи звертають увагу на ключові слова на сайті. Підбір ключових слів - це важливий етап seo оптимізації будь-якого сайту, оскільки від того, наскільки якісно та повноцінно будуть підібрані ключові слова, залежатиме те, де знаходитиметься ваш сайт у результатах пошуку (на першій сторінці або значно далі).

Повертаючись до вашого питання, семантичне ядро - це "кістяк" ваших ключових слів, актуальних для вашого проекту. Правильно скласти семантичне ядро вам допоможуть самі пошукові системи. У віконце пошуку Яндекса та Гугла введіть ключові слова, за якими ви б хотіли, щоб відображалося посилання на ваш сайт у результатах пошуку, і намагаєтеся тією чи іншою мірою використати їх на своєму сайті. Розглянемо невеликий приклад.

Ви хочете створити магазин із продажу підгузків. Почніть вводити у вікно пошуку фрази, які співвідносяться з підгузками, далі дивіться, що вам підказують пошукові системи, напевно буде щось таке: "купити підгузки", "хороші підгузки", "купити підгузки + назва міста", "підгузки дешево", тощо. Ось це і є семантичне ядро вашого майбутнього інтернет-магазину. Зробіть так, щоб слова або цілі фрази, які вам підкажуть пошукові системи, були присутніми у вас на сайті, оскільки саме ними і будуть користуватися ваші потенційні покупці.

Правильно складене семантичне ядро – це ключ до успіху пошукової сео оптимізації сайту!


Питання: Чув про таке поняття у СЕО як "юзабіліті сайту". Чи не могли б ви розповісти – що це таке і на що воно впливає?

Це умовний показник який визначає, наскільки зручно користуватися вашим сайтом. Якщо в ньому просто зорієнтуватися, якщо на сайті з легкістю можна знайти потрібну інформацію, якщо сайт швидко завантажується (не "гальмує" і не "зависає"), якщо на ньому є корисні сервіси - у цьому випадку можна з упевненістю сказати, що сайт має гарне "юзабіліті".

Якість "юзабіліті" впливає на пошукову оптимізацію, тобто - чим краще "юзабіліті", тим лояльніше до вашого сайту будуть ставитись Яндекс з Гуглом! Тому підвищення "юзабіліті" є важливим етапом пошукової SEO оптимізації будь-якого сайту.


Питання: Я працюю в Україні, чи є якісь вимоги до seo-оптимізації сайтів, які працюють на території України?

Ніяких особливих вимог стосовно сайтів з України у пошукових систем немає. Інтернет працює за одними й тими самими правилами і Україна не є винятком. Якщо ви працюєте по Україні - домен (ім'я вашого майбутнього сайту) бажано обирати у зонах "ua" ("com.ua", "net.ua", "biz.ua") або у форматі "region.ua" ("kiev.ua", "kharkov.ua", "dp.ua"), якщо ваша діяльність пов'язана з конкретним регіоном (містом) України.


Питання: Що таке "індексація сайту" та як її можна прискорити? Хотілося б почути коментарі сео фахівців з приводу цього питання.

Коли ви вводите у віконце пошуку слово або фразу, вам у відповідь видаються посилання на сайти. Посилання виводяться виключно на ті сайти, які знають пошукові системи, тобто це ті сайти, які вже є в їхніх пошукових базах даних. Сайти, які не знають пошукові системи або ті сайти, які були виключені з пошуку за будь-які порушення - в результатах пошуку не відображаються. Сам процес "знайомства" пошукової системи із новим сайтом називають "індексацією".

У момент індексації Google та Yandex заносять у свої пошукові бази інформацію про сайт. Алгоритми пошукових систем аналізують - що являє собою сайт, сканують його контент щоб виводити на нього посилання по тематичним запитам, відбувається збереження картинок та відео, посилання на які також відображаються в результатах пошуку.

Щоб прискорити індексацію сайту і щоб згодом він посідав перші місця в результатах пошуку, слід отримати на свій сайт посилання з інших ресурсів. Де і як їх можна отримати такі посилання - читайте тут, стаття складена найкращими SEO фахівцями!


Питання: Читав про таку вимогу до сайтів як "правило трьох кліків". Що це таке і чи дійсно воно потрібне?

Так, існує таке правило "трьох кліків" чи "трьох переходів". Суть у наступному - який би не був у вас сайт, завершення будь-якої транзакції має здійснюватися не більше ніж за три переходи.

Наведемо приклад: у вас є інтернет-магазин - за правилом "трьох кліків" купівля товару має здійснюватися за три дії. Найчастіше це виглядає так: клікнули на товар, який вас цікавить, натиснули на кнопку "до кошик" або "купити", на наступній сторінці заповнили контактну інформацію і - відправили замовлення (у "три кліки" вклалися).

Інший приклад – якщо ви власник форуму, порталу або блогу, три кліки можуть виглядати так: користувач прочитав цікаву для нього тему та вирішив зареєструватися на вашому сайті. Перший клік - перехід до сторінки реєстрації, заповнення контактної інформації, другий клік - натискання на кнопку "реєстрація", третій клік - перехід вже зареєстрованого користувача на тему форуму або блогу (знову обійшлися трьома переходами).

Навіщо це потрібно? По-перше, це зручно для ваших відвідувачів, сучасні користувачі інтернету не звикли витрачати багато часу на вивчення сайту. Звичайно є різні сайти (енциклопедії або онлайн підручники можуть довго читати і вивчати їх контент), але якщо це звичайний цільовий покупець, якому необхідно купити конкретний товар або людина, яка бажає зареєструватися на форумі або в блозі - такі користувачі не витрачатимуть багато часу на процес реєстрації або на оформлення замовлення. Їм важливо швидко виконати дію, щоб якнайшвидше отримати бажане.

По-друге, як ми вже говорили – добре структуровані сайти цінуються Гуглом та Яндексом, а тобто – правило трьох кліків можна сміливо прирівняти до інструментів seo оптимізації, оскільки це суттєво підвищує "юзабіліті" сайту!


Питання: Мій сайт вже давно існує в мережі, але посилання на нього на першій сторінці з результатами пошуку, як і раніше, відсутні. Що це може бути та як це виправити? Які поради можете дати?

Якщо ваш сайт не потрапив під санкції, якщо ви не використовуєте на своєму сайті елементи "чорного seo", у цьому випадку, ймовірно, йдеться про висококонкурентну нішу ринку, в якій ви ведете діяльність. Слід продовжувати розвивати ваш сайт – додавати нові статті та сервіси, а також брати участь у партнерських програмах.

У нас ви можете зареєструватися в такій програмі, це дозволить значно прискорити попадання вашого сайту на першу сторінку результатів пошуку. Докладніше про програму: читайте тут.


Питання: Можете назвати основні вимоги до сео оптимізації сайтів з метою зробити їх дружніми до Гугла та Яндексу?

Застосовуйте виключно біле SEO, не крадіть чужі статті та картинки з інших сайтів. У жодному разі не застосовуйте "чорне сео"! Створюйте СДЛ (сайт для людей), щоб його було цікаво читати, щоб у ньому було легко зорієнтуватися та швидко знайти потрібну інформацію (одним словом - підвищуйте "юзабіліті"). Врахуйте вже сказане вище на нашому форумі і у вас все вийде! І, звісно – терпіння, і ще раз терпіння. Якісна пошукова SEO оптимізація – це не швидкий процес, а планомірний та безперервний рух.


Питання: Як зробити так, щоб посилання на мій сайт виводились на перших місцях у результатах пошуку?

Це заповітна мрія багатьох веб-майстрів та власників сайтів! Більшість відповідей на це питання вже було дано на нашому форумі - отже, стисло про все сказане вище.

Ніякого "чорного seo" на вашому сайті не повинно бути в принципі! Сайт має бути добре оптимізований, всі статті на ньому мають бути унікальними та інформативними. Також, як вже було сказано - сайт має мати хороше юзабіліті. Це щодо вмісту (контенту) сайту. Але пошукова оптимізація сайту не обмежується лише роботою над контентом.

Щоб сайт був популярним в мережі інтернет, щоб посилання на нього відображалися на першій сторінці результатів пошуку - необхідно, щоб на ваш сайт посилалися інші сайти. Саме сайти, на які є посилання з інших ресурсів (які рекомендують, на які посилаються інші веб-майстри), люблять пошукові системи та саме їм віддають перевагу.

Щоб дізнатися, де і як отримати посилання на свій сайт - натисніть на кораблик нижче, він направить вас до статті, де про це дуже детально розписано!

Бажаєте вивести свій сайт у TOP лідери пошукової видачі? Для цього потрібно, щоб на нього посилалися інші сайти в мережі інтернет.

Тисніть на кораблик і ви дізнаєтесь - де і як отримати безкоштовні посилання на свій сайт!




¤ SERM та SEO Україна

¤ Різновиди PR в інтернеті

¤ Видалення відгуків про компанію

¤ Відновлення репутації

¤ Замовити SERM послуги