¤ Оптимізація сайту

¤ Чорне, сіре та біле SEO

¤ Фільтри пошукових систем

¤ Відвідування та конверсія сайту

¤ Основні метрики сайту

¤ Просування у пошукових системах

¤ Біржі обміну посиланнями

¤ SEO форум


Фільтри пошукових систем

Лосвідчені веб-майстри, як і більшість власників сайтів, часто стикаються з тим, що їх сайт ні з того ні з сього просто "випав" з пошуку. Іншими словами - сайт був, існував у мережі, займав якісь (нехай навіть не дуже високі) позиції в пошуковій видачі, але одного "чудвого" дня сайт серйозно просів по окремим або по всім сторінкам. У чому ж справа? У нас для вас не дуже добра новина - швидше за все на вас було накладено фільтр з боку пошукової системи!

Але не варто відразу панікувати, справа в тому, що "просідання" сайту або окремих його сторінок іноді можуть відбуватися через те, що розробники пошукових систем тестують новий алгоритм видачі результатів пошуку (до речі, вони такими регулярно займаються). У цьому випадку йдеться не про фільтри та санкції, а про тимчасове зниження позицій вашого сайту в пошуковій видачі. Як правило, протягом одного місяця сайт повністю відновлює свої попередні позиції.

Якщо ж сайт вже тривалий час знаходиться на 2-3 сторінці результатів пошуку, або він взагалі ніколи і по жодному запиту не потрапляв на першу сторінку (у TOP 10) - майже стовідсотково на вас були накладені санкції з боку пошукових систем.

Найгірше у всьому цьому те, що ні Google ні Яндекс ніколи не скажуть вам, щось таке: "ви під фільтром за такі порушення", вони просто і мовчки видалять ваш сайт з результатів пошуку. Проте, незважаючи на їх багатозначне мовчання, можна (за непрямими ознаками) здогадатися, за що було накладено ту чи іншу санкцію на ваш сайт. І зараз ми про це більш детально поговоримо.

Фільтри Гугла

Google має найбільший у світі авторитет. Станом на сьогодні гуглом щодня користується близько 70% користувачів інтернету! Саме тому Google дуже вимоглива і примхлива пошукова система, а потрапити до неї в немилість прямо означає втратити близько 70% своїх потенційних відвідувачів. У бізнесі це називається "фіаско". Отже, переходимо до розгляду основних санкцій найпопулярнішого пошуковика.

Фільтри google та причини їх накладання:

  • Сайт повністю зник із результатів пошуку. За умови, що сайт був створений не вчора (тобто - не новий), якщо гугл раніше відображав ваш сайт, а зараз не виводить на нього жодного посилання, навіть при введенні у віконце пошуку адреси вашого сайту, в цьому випадку до вас була застосована так би мовити "вища міра" - бан сайту. Якщо решта фільтрів, як правило, накладаються на сайт автоматично (програмно), то бан сайту - це ручне видалення ресурсу з пошукової видачі. Фігурально кажучи – сайт в інтернеті перестає існувати назавжди! Бан сайту накладається за рішенням суду за дуже серйозні порушення в сфері авторських прав, при поширенні "матеріалів для дорослих", видаляються з пошуку ті сайти, які підривають національну безпеку країни, а також сайти, які несуть безпосередню загрозу життю та здоров'ю людей. Загалом - найгірше, що може статися з вашим сайтом, це "бан" (повний вилучення з пошуку) гугла! Але не все так погано. Справа в тому, що "бан" дуже складно отримати. Старожили серед веб-майстрів кажуть, що потрібно дуже постаратися, щоб адміністратори google звернули увагу на ваш сайт та застосували до нього ручне блокування.

  • Весь сайт або окремі його сторінки раптом почали втрачати колишні позиції. Знайомо? Цей фільтр називається "панда". Потрапити під панду можна за: плагіат (за крадені тексти, картинки, за скопійовані цілі статті з інших, раніше створених, сайтів), за "спам" (мова йде про так звану "переоптимізацію" сторінок сайту - за надлишок ключових слів, за надмірну кількість тегів виділення тексту), а також за використання чорного seo. Кажуть, якщо google наклав фільтр – у 90% випадках це саме панда. Але як не потрапити під панду? Насправді дуже просто – пишіть унікальні тексти, не крадіть статті та картинки з інших сайтів, створюйте сайти, які було б зручно читати вашим відвідувачам (з точки зору написання, стилістики, викладення тексту та його розмітки) і тоді "сувора панда" обійде вас стороною.

  • Сайт цілком та досить швидко (приблизно за 1-2 тижні) просів у пошуку, якщо ви помітили таке - знайомтеся, це фільтр пігвін. Ця санкція накладається на сайти, у яких багато вихідних посилань (хто не знає чи забув, вихідні посилання – це посилання на інші сайти). Приклад: сайт з однією сторінкою ("односторінник") містить, приміром, 10 вихідних посилань на інші сайти. Або є сайт з 5-ма сторінками (типовий сайт-візитка) посилається на 5 або більше сайтів. Щоб не потрапити під "пінгвіна" слід дотримуватися "золотого стандарту" - вихідних посилань має бути значно менше, ніж сторінок на вашому сайті. Сайтам односторінникам не слід ставити зовнішні посилання взагалі! Розглянутому в нашому прикладі "сайту-візитці" (з 5-ма сторінками) можна розмістити 1-2 посилання на інші сайти, але не більше! Загалом - всього в міру і без зайвого фанатизму.

  • Новий сайт не займає високих позицій. Це навіть не фільтр, а так звана "пісочниця", коли сайт навмисно не допускається гуглом на першу сторінку. Ця, назвемо її - "обмежувальна міра" застосовується до всіх нових сайтів без винятку. По суті, це такий собі "випробувальний термін" для вашого сайту. Тривалість перебування в "пісочниці" індивідуальна, вона залежить від тематики ресурсу. Наприклад, сайти, які працюють у висококонкурентних нішах, можуть довше перебувати у "пісочниці", ніж сайти в низькоконкурентних сегментах ринку. Тому, якщо у вас новий сайт - стримайте свої амбіції, не панікуйте, якщо ви ще не в ТОП Гугла, продовжуйте працювати над своїм сайтом, розвивайте ваш проект і ви "виростите з пісочниці". Як правило, в середньому нові сайти знаходяться у "пісочниці" протягом першого року. І якщо google не застосував до вас вищезазначені санкції, ви поступово виходитимете в TOP.

Ми розглянули основні фільтри гугла. Є ще ряд санкцій цієї пошукової системи, але вони так чи інакше переплітаються з вищезазначеними.

Варто пам'ятати, що прогрес також не стоїть на місці. Google та Yandex постійно вдосконалюють алгоритми ранжирування пошукової видачі, а отже - нові фільтри з'являтимуться, а ми зі свого боку зобов'язуємося їх відслідковувати та публікувати на сторінках нашого сайту, щоб веб-майстри ненароком під них не потрапили.

Фільтри Яндекса

Аудиторія Yandex не така велика, як у Гугла, проте Яндекс досить популярна пошукова система на пострадянському просторі. Якщо ви проживаєте в СНД, якщо продаєте товари або послуги жителям пострадянських країн - знання та розуміння санкцій Яндекса має бути для вас обов'язковим.

Фільтри yandex та причини потрапляння під них:

  • Сайт зник із результатів пошуку. Як ви вже знаєте - це бан сайту. Так, у яндекса він теж є! Варто сказати, що крім раніше перерахованих порушень, Yandex може виключати з пошуку сайти на вимогу "розкомнагляду". Повний перелік санкцій, за які можуть виключити сайт з пошуку, знають тільки самі співробітники "розкомнагляду", тому якщо ви потрапите їм у немилість, знайте - ваш сайт зникне з яндексу і можливо вже назавжди!

  • Якщо деякі сторінки втратили колишні позиції або сайт швидко і цілковито "просів" у результатах пошуку - вітаємо, ви потрапили під фільтр АГС. Кажуть, існує декілька версій даного фільтра: АГС-17, АГС-30, АГС-40, але, так чи інакше, причини потрапляння під цей "фільтр-гранатомет" ідентичні, розглянемо їх. Основний фактор - неякісний контент, якщо ваш сайт не несе в собі жодної корисної інформації, а контент перенасичений ключовими словами і абсолютно не призначений для читання - ви кандидат №1 для потрапляння під АГС. Ця санкція застосовується і при крадіжці контенту з інших сайтів. Посудіть самі, який сенс яндексу поміщати на першу сторінку те, що там вже є і існувало до вас? Щоб не потрапити під АГС, слід самостійно складати контент сайту, робити його унікальним, читабельним, цікавим і корисним для ваших відвідувачів. Є такий термін - "СДЛ", розшифровується як "сайти для людей". Загалом - пишіть "СДЛ-сайти" і ніякі фільтри з боку яндекса страшні вам не будуть.

  • Фільтр "мінусинськ". Ходять чутки, що автор цього фільтру проживає в місті з аналогічною назвою, але ближче до теми - "мінусинськ" був створений для боротьби зі спамом. Так, як ви правильно здогадалися - це повний аналог пінгвіна від гугла. Врахуйте все сказане вище про пінгвін і мінусинськ від яндекса ніколи не буде застосований до вашого сайту.

  • Фільтр "новий домен". А це аналог "пісочниці" гугла. Новий сайт навмисно не допускається яндексом на першу сторінку результатів пошукової видачі. Щоб вийти з-під цього обмеження (оскільки це навіть фільтром назвати складно), порада така сама: розвивайте свій ресурс, популяризуйте його в мережі інтернет (беріть участь в партнерських програмах) і ви у відносно короткі терміни заслужите пошану яндекса. Але пам'ятайте про описані вище санкції, інакше вихід з "пісочниці Yandex" приведе вас під один із зазначених фільтрів.

Є ще ряд санкцій яндексу такі як: "ти спамний", "ти останній", "агресивна реклама" і т.д, але вони, швидше, похідні від зазначених вище фільтрів. Наприклад, фільтри "ти спамний" і "ти останній" - це такі собі "лайтові" (спрощені) версії АГС. А санкція "агресивна реклама" - майже повний аналог фільтра "мінусинськ".

Новачки в мережі інтернет можуть сказати - "але ж ми не знали, що за таке застосовуються санкції". У мережі, як і в реальному світі – незнання законів не звільняє від відповідальності! Тому якщо ви серйозно вирішили працювати в інтернеті - закони пошукових систем потрібно шанувати і дотримуватися, так само як і водії повинні завжди дотримуватися та пам'ятати правила дорожнього руху (йдеться про сумлінних водіїв). Інакше – все може закінчитися дуже швидко, несподівано та сумно! Це стосується як сайтів, так і несумлінних водіїв.

Ви також повинні знати, що відсутність фільтрів Яндекса та Гугла на сайті ще не гарантує вам високих позицій у результатах пошуку! Окрім відсутності санкцій з боку пошукових систем, ваш сайт потрібно ще грамотно просувати. Однак складного в цьому нічого немає.

Як правильно, швидко та безпечно просунути ваш сайт, обминаючи фільтри та санкції з боку пошукових систем - ми поговоримо в наступній статті. Натискайте на кораблик внизу сторінки.

Тисніть на кораблик і попливемо до наступної статті!




¤ SERM та SEO Україна

¤ Різновиди PR в інтернеті

¤ Видалення відгуків про компанію

¤ Відновлення репутації

¤ Замовити SERM послуги